Sinem Öztep

Sinem Öztep

1972 yılında Mersin’de doğdu. Kocaeli Özel Seymen Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde okudu ve 1994 yılında mezun oldu. 1995-1998 yılları arasında yüksek lisansını tamamladı ve “Terapistlerin kişilikleri ile teorik yaklaşımları arasındaki ilişki” konulu tezini hazırladı.

1996-2000 tarihlerinde İçgörü Psikoterapi Merkezi’nde çalıştı ve bu süre içinde yetişkinlerle analitik yönelimli bireysel psikoterapi alanında Psk.Yavuz Erten’den süpervizyon alarak meslek hayatına başladı. Aynı süre içinde Psk. Zehra Karaburçak, Psk. İskender Savaşır, Dr. Erol Göka ve Dr.Haluk Özbay’ın süpervizyon çalışmalarına katıldı, çeşitli çeviri çalışmaları ile beraber merkezin düzenlediği eğitim organizasyonlarında asistanlık görevi yaptı.

1998-2000 yıllarında Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesinde yönetim kurulu üyesi oldu.

1999 depreminin ardından EMDR-I ve EMDR- II eğitimlerini aldı ve deprem bölgesinde iki yıl gönüllü olarak çalıştı. 2000-2002 tarihlerinde Psk.Emre Konuk ve Dr. Mehmet Zihni Sungur’un süpervizyonu ile İzmit Rehabilitasyon Merkezi’nde (İREM) ve İstanbul’da Ayna Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ergen ve yetişkinlerle bireysel psikoterapi çalışmalarına devam etti.

2003-2007’de Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri A.B.D.’da klinik psikolog olarak görev aldı, analitik psikoterapi çalışmalarını, analitik Rorschach ve T.A.T ile MMPI kişilik testlerinin uygulamalarını, Konsültasyon-Liyezon Psikiyatrisi alanında hastalara yönelik eğitim seminerlerini yürüttü. Çeşitli yüksek okullarda psikoloji dersleri verdi.

2004’de İstanbul Üniversitesi’nde klinik psikoloji doktorasına başladı.

1996’dan bu yana çok sayıda psikanalistin konferans, seminer ve vak’a çalışmalarına katıldı, kurulduğu tarihten itibaren APPG (Anadolu Psikanalitik Psikoterapiler Grubu) çalışmaları kapsamında Kendilik Psikolojisi üzerine eğitim aldı, yine bu süreçte Psikanalist Ruth Gruenthal’den 4 yıl uzaktan süpervizyona devam etti ve Psikanalist Bella Habib’in vaka tartışmaları toplantılarına katıldı.

Aralık 2006 ile Kasım 2012 yılları arasında NP İstanbul Hastanesi’nde yetişkinlerle bireysel psikoterapi, kişilik testi uygulamaları, yatarak tedavi gören hastalar ile grup psikoterapisi çalışmalarını sürdürdü.

Kasım 2012 ‘den bu yana İmago Psikoterapi Merkezi’nde çalışmaktadır.